HABERLERDE ARA

Anasayfa  ➲  Haberler

URLA’DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük bayramı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Urla’da binlerce kişinin katılımıyla kutlandı. 29.10.2017 23:01:40
URLA’DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
 Mustafa Kemal Paşa Caddesi, Urla 12 Eylül İlköğretim Okulu önünden başlayan ve Urla’yı aydınlatan Fener Alaylı yürüyüş, Urla Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu.
 
Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ve eşi Günay Uyar, CHP İlçe Başkanı Bahri Yalaz, Belediye Meclis Üyeleri ve Cumhuriyet sevdalısı Urlalıların katılımıyla başlayan yürüyüşte binlerce insan, ellerinde Türk ve Atatürk Bayraklarıyla tek ağızdan marşlar söylediler. Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanı’na gelen kalabalık hep bir ağızdan coşkuyla İstiklal Marşı’nı okudu.
 
Yediden yetmişe Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutlayan Urlalılar, coşkulu kutlamaya Tamirhane Binası’nda düzenlenen Cumhuriyet Balosu’yla devam ettiler. Coşkulu kalabalık verilen konser ile hep bir ağızdan marşlar söyleyip, dans ettiler. 
 
“İYİKİ CUMHURİYETİN ÇOCUĞUYUM”
 
“İyi ki Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyet’in yetiştirdiği kadınım. İyi ki ben Cumhuriyet’in çocuğuyum” sözleriyle konuşmasına başlayan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar; “Ben bugün burada bir belediye başkanı olarak konuşabiliyorsam bunu laik, demokratik, sosyal bir hukuk devletinin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyum ve en büyük teşekkürüm büyük önderimizedir. Cumhuriyeti kurup 94 yıldır hiç eskimeden koca bir çınar gibi bizi birleştirdiği için teşekkür ediyorum. Bizim en değerli varlığımızdır gençlerimiz. Zira Atamız Gençliğe Hitabesini gençlere armağan etmiştir. İnanıyorum ki gençlerimiz Cumhuriyetimizin 100.yılında daha gelişmiş bir Türkiye’yi yaratacaktır. Gençlerimize güveniyoruz. Cumhuriyetimizin öz değerlerine sonsuza dek sahip çıkacağız” dedi.
EKLE
E-Posta listemize kayıt olun ilk siz öğrenin!