HABERLERDE ARA

Anasayfa  ➲  Haberler

KKTC’li Başkanlar Urla’da

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden İzmir’e gelen 15 belediye başkanı Urla’yı gezdi, Belediye Başkanı Sibel Uyar’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 18.10.2018 20:14:23
KKTC’li Başkanlar Urla’da

Güzelyurt Belediye Başkanı ve Kuzey Kıbrıs Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, Lâpta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, İnönü Belediye Başkanı Ali Öncü, Y.Erenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, Alayköy Belediye Başkanı Hulusi Manisoy, Paşaköy Belediye Başkanı Habil Tülücü, Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif, Serdarlı Belediye Başkanı Halil Kasım, Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahan, Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Çoşkun, Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan, Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan, Akıncılar Belediye Başkanı Hasan Barbaros ve Birlik Halkla İlişkiler Sorumlusu Emine Haydaroğulları ile Mali İşler Sorumlusu Kazım Tekel ile eşlerinden oluşan heyet Urla Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya katıldı. 
Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, konuklara Urla’yı tanıtan bir film gösteriminin ardından çalışmalar hakkında bilgi verdi. Fiziki çalışmaların yanı sıra özellikle kadın kooperatifi örgütlenmeleri hakkında açıklamalar yapan Başkan Sibel Uyar, “Urla son yıllarda yaptığımız çalışmalar ile dünyanın tanıdığı bir örnek kent haline geldi” dedi. 
Başkan Uyar, tarımsal alandaki çalışmalardan da örnekler verirken, “Kentimiz yatay yapılaşma ile ülke genelinde tercih edilen bir kenttir” diye konuştu.

EKLE
E-Posta listemize kayıt olun ilk siz öğrenin!