HABERLERDE ARA

Anasayfa  ➲  Haberler

Kadına seçme seçilme hakkı tanınmasının 84. Yıl dönümü Urla’da kutlandı

Türk Kadınına Seçme ve seçilme hakkının tanınmasının 84. Yıl dönümü Urla Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma töreniyle kutlandı. 5.12.2018 11:29:42
Kadına seçme seçilme hakkı tanınmasının 84. Yıl dönümü Urla’da kutlandı

21. dönem Milletvekili Ayşe Gürocak, Urla Belediyesi 
Başkan Vekili Öğün Ünal, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil toplum örgütleri ve çok sayıda Urlalı kadının katıldığı törende Atatürk anıtına çelenk sunma töreni gerçekleşti. Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Atatürk Mahallesi Muhtarı Rahime Tekin konuşmasında şu sözlere yer verdi.

"Ülkemizin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetinde bütün kadınlarımızı sevgiyle selamlıyorum. Gerek ülkemizin bağımsızlığı üzerine omuz omuza verdiğimiz mücadele biz Cumhuriyet kadınları 1934 yılında Seçme ve Seçilme hakkını elde ettik. Şuan bile birçok ülkede kadınların söz hakkı yokken biz bundan 84 yıl önce bu hakkı kazandık. Kadınlarımız o yıllardan bugünlere birçok alanda bir sürü başarıları elde etmiştir. Biz kadınlar hayatın her alanındayız. Yer almaya da devam edeceğiz. Bize bu hakkı tanıyan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve şükranla anıyorum”

EKLE
E-Posta listemize kayıt olun ilk siz öğrenin!