HABERLERDE ARA

Anasayfa  ➲  Haberler

Urla’da “Meslek Ustaları” kursları açılacak

Urla Kaymakamlığı, Urla Belediye Başkanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Esnaf Odası işbirliğinde Urla’da değişik meslek kollarında “Usta” yetiştirmek üzere kurslar açılacak. 27.3.2019 17:21:14
Urla’da “Meslek Ustaları” kursları açılacak

Urla Kaymakamı Önder Can, Belediye Başkanı Sibel Uyar, Esnaf Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan ile Milli Eğitim Müdürü İzzet Yıldız, kurs protokolü imza töreninde buluştu. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, belediye olarak daha önce çocuklar, gençler ve yetişkinler için değişik kurslar açtıklarını belirtirken, “Yeni çalışmayla kentimizin ihtiyaç duyduğu alanlarda ustalar yetişmesini sağlayacağız” dedi. 

Yapılan protokol doğrultusunda; Meslek Okulu bünyesinde elektrikli ev aletleri teknik servisi, kaynakçılık, ısıtma ve doğalgaz iç tesisatı, ısıtma ve gaz yakıcı servis, sıhhi tesisatçılık, servis elemanlığı, bakkal ve gıda satış elamanlığı, fırıncılık, sebze yetiştiriciliği, betonarme yapı sistemleri, cephe sistemleri ve PVC doğrama, beton ve çimento zemin teknolojisi, ahşap doğrama teknolojisi, motosiklet tamirciliği, peyzaj ve konaklama konusunda kurslar açılacak.

EKLE
E-Posta listemize kayıt olun ilk siz öğrenin!