HABERLERDE ARA

Anasayfa  ➲  Haberler

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ URLA’DA KUTLANDI

İşçi ve Emekçinin bayramı olan 1 Mayıs, Urla’da düzenlenen törenle kutlandı. 1.5.2019 13:15:22
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ URLA’DA KUTLANDI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Urla Jandarma Kavşağı’ndan Urla Cumhuriyet Meydanı’na düzenlenen kortej ile başladı. Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz’un da katıldığı yürüyüşte pankartlar ve sloganlar eşliğinde yürüyen emek ve alın terinin onurlu işçileri, Urla Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi.

Basın bildirisini Disk Genel –İş Sendikası İzmir 4.No’lu Şube Sekreteri Aydın Tekin okudu. Tekin, ağır bir ekonomik krizin faturasını işçiye çıkarılmak istendiğini belirtirken, “Kriz bahanesiyle işimize, aşımıza, haklarımıza el uzatılıyor. Kadınlar, göçmen işçiler, genç işçiler daha düşük ücretle ve daha güvencesiz çalışmaya mahkum ediliyor. Bu da yetmiyor, kıdem tazminatı hakkımıza göz dikiliyor! Kıdem tazminatımız fona devredilerek, işçilerin işten atılmasını maliyetsiz hale getirmek istiyorlar. Kıdem tazminatımızı fona devredilerek, bu hakkımızı gasp etmek istiyorlar” dedi. İşçilerin bildirisinde şu ifadelere yer verildi:

“Biz memleket isteriz, özgürlük olsun!”

Bizler biliyoruz ki demokrasinin, özgürlüğün, barışın olmadığı yerde işçiler haklarını savunamaz. Bizler biliyoruz ki işçiler birlik olursa, birlik ve dayanışma ruhuyla mücadele ederse, bu ülkede eşitlik, özgürlük, adalet, barış, kardeşlik boy verir.

Hep bir ağızdan söylediğimiz 1 Mayıs marşından da biliyoruz ki; “Mutlu bir hayat filizlenir, kavganın ufuklarından. Yurdumun mutlu günleri, mutlak gelen gündedir” Yaşasın İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü! 
Yaşasın 1 Mayıs!

 

EKLE
E-Posta listemize kayıt olun ilk siz öğrenin!