HABERLERDE ARA

Anasayfa  ➲  Haberler

Urla’da final gecesi

Urla Albay Çolak İbrahimbey İlkokulu ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Çocuk Halk Dansları Festivali, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen final gecesi ile sona erdi. 12.6.2019 10:12:32
Urla’da final gecesi

Urla Albay Çolak İbrahimbey İlkokulu ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Çocuk Halk Dansları Festivali, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen final gecesi ile sona erdi.

Arnavutluk, Bulgaristan, Makedonya ve Albay Çolak İbrahimbey İlkokulu Halk Dansları Grubu' nun yer aldığı festivalin açılışı Barbaros Köyü’nde gerçekleşmişti.

Urla Kaymakamı Önder Can ve Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz’un da katıldığı final gecesi Albay Çolak İbrahimbey İlkokulu Halk Dansları Grupları'nın yöre oyunları ile başladı. Ardından ise Bulgaristan, Arnavutluk ve Makedonya oyun ekipleri yörelerinin oyunlarını sundu. Halk Oyunları gösteriminin ardından ise festivale katılan yabancı ülke dansçılarına hediyeler verildi.

Gecede konuşan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz; “ “Bu güzel organizasyonda emeği geçen okullarımıza teşekkür ediyorum. Bende Köy Enstitülü bir öğretmenin torunuyum. Tüm öğretmenlerimiz ve tüm öğrencilerimiz bizler için çok değerlidir. Makedonya, Bulgaristan ve Arnavutluk’tan Urlamıza gelen öğrencilerimize de hoş geldiniz diyorum. Ayrıca yurtdışından gelen öğrencilerimizi misafir eden Urlalı hemşehrilerime de çok teşekkür ediyor, bu tür etkinliklerin daha çok olmasını diliyorum” dedi

 

EKLE
E-Posta listemize kayıt olun ilk siz öğrenin!