HABERLERDE ARA

Anasayfa  ➲  Haberler

8. Urla Samud Baba Anma Törenleri Gerçekleşti

Urla Belediyesi'nin Alevi Kültür Dernekleri Urla Şubesi ve Alevi Bektaşi Federasyonu İzmir Bileşenleri'nin katkılarıyla düzenlediği 8. Urla Samud Baba Anma Törenleri 14-15 Eylül günlerinde Samut Baba türbesinde yapıldı. 16.9.2019 16:11:11
8. Urla Samud Baba Anma Törenleri Gerçekleşti

Urla Belediyesi'nin Alevi Kültür Dernekleri Urla Şubesi ve Alevi Bektaşi Federasyonu  İzmir Bileşenleri'nin katkılarıyla düzenlediği 8. Urla Samud Baba Anma Törenleri 14-15 Eylül günlerinde Samut Baba türbesinde yapıldı.

Törene, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Urla Kaymakamı Önder Can, CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur, Alevi Kültür Dernekleri Urla Şube Başkanı Erdoğan Kaya, Alevi Kültür Dernekleri Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende türkü dinletileri, semah duası ve semah gösterimi gerçekleşti.

Törende konuşan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, Hacı Bektaş-ı Veli’nin çok kıymetli sözlerini tekrar hatırlatmak istiyorum. “Dili, dini, rengi ne olursa olsun iyi, iyidir” dedi.

Başkan Oğuz; “ Öyle bir coğrafyada yaşıyoruz ki birçok dini, dili, ırkı ve inancı içerisinde barındırıyor. Bugün de burada Alevi, Sünni diye ayırmaksızın Samud Baba’yı anma programında bir araya geldik. Bizleri biz yapan da hiç kuşkusuz kardeşçe bir arada yaşama kültürümüz. Ne güzel ki geçmişten günümüze gelen bu kültürümüz gelecek kuşaklara da aktarılacak. Gönülden inanıyorum ki herkes inandığı şekilde ibadetini yerine getirecek ve farklı inançtaki vatandaşlar, yurttaşlık bilinci içerisinde bir arada yaşamına devam edecek. Bugünden sonra da inançlarımızı, geleneklerimizi hep birlikte yaşatmaya devam edeceğiz. Allah, gerçekleştirdiğiniz ibadetleri kabul eylesin” şeklinde konuştu.

 

 

EKLE
E-Posta listemize kayıt olun ilk siz öğrenin!