Anasayfa  ➲  Başkan ➲  Ödüller

Ödüller

TÜRKİYE SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ’NDEN URLA BELEDIYESİ’NE İKI ÖDÜL

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 103 projenin başvurduğu 2017 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri yarışmasında Urla Belediyesi’nin iki projesi ödül aldı. Balıklıova’da 18 bin metrekare alanda yapılan rekreasyon düzenlemesi ilçe belediyeleri arasında 'Sağlıklı Şehir Planlaması' kategorisinde birincilik ödülü aldı. Urla Belediyesi yarışmada yer alan, 'Okulum Yanımda/Toplum Temelli Çocuk Oyun Odaları' projesi ile de 'sosyal Sorumluluk Projesi' kategorisinde Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

 

URLA’YA BIR ÖDÜL DE TARIHI KENTLER BIRLİĞİ’NDEN

16. Tarihi Kentler Birliği Özendirme Yarışması’ndan Urla’ya bir ödül geldi. Urla Belediyesi’nin “Samut Baba Türbesi Restorasyonu ve Çevre Düzenlemesi” Projesi Tarih ve kültür mirasının korunması konusunda Başarı ödülü aldı.

Urla Belediyesi 143 projenin katıldığı yarışmada Büyük Ödül ve Jüri Özel Ödülü, Proje, Uygulama, Süreklilik ve Başarı kategorilerinde proje ve uygulamalar değerlendirildi.

 

69 belediyeden toplam 143 proje sunduğu yarışmada, TKB’nin mimarlık, şehircilik, arkeoloji, sanat tarihi, hukuk ve kent yönetimi alanlarındaki uzmanlardan oluşan Danışma Kurulu Metin Sözen Koruma Büyük Ödülü’nün yanı sıra, 2 Jüri Özel Ödülü, 8 Proje, 8 Uygulama ve 8 Süreklilik, 42 Başyarı ödülü verdi.

Urla Belediyesi geçen yıl düzenlemesini yaptığı Samut Baba Türbesi Restorasyon ve Çevre Düzenlemesi ile ödüle layık görüldü.

 

TARİHİ KENTLER ÖDÜLÜ

Tarihi Kentler Birliği tarafından 15 yıldır düzenlenen, ’Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nın ödül töreni YAPEX Restorasyon Fuarında yapıldı. Yarışmada Urla Belediyesi, Postane Sokak ve Zafer Caddesi Sokak ve Cephe Sağlıklaştırması ve Hersekzade Ahmet Paşa Hamamı Restorasyonu ile ödüle layık görüldü.


Tarihi Kentler Birliği Özendirme Yarışmasının kazananları, ÇEKÜL Vakfı ve Akdeniz Tanıtım işbirliğinde düzenlenen YAPEX Restorasyon Fuarındaki törenle ödüller verildi.

Her yıl restorasyon ve yapı sektörüyle, tarihi belediyeleri, akademisyenleri ve uzmanları bir araya getiren fuar kapsamında düzenlenen ’Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’na 47 belediye 83 proje ile katıldı.

 

SPOR ÖDÜLÜ

Kırıkkale Belediyesi sponsorluğunda “Kırıkkalegücü Spor Kulübü 11’inci Geleneksel (Mehmet Can Öztürk) Ulusal Yılın Spor İnsanları” ödülleri sahiplerini buldu.Urla Belediyesi spora verdiği desteklerden dolayı yılın başkanı ödülüne layık görüldü.

 

URLA ENGINAR FESTIVALI

Uluslararası Urla Enginar Festivali, SHINING STAR AWARDS 2016 en iyi festival dalında ödüle layık görüldü. Urla’nın ekonomisine can suyu sağlamak, üreticiyi desteklemek, ilçenin tanıtımını yaparak gastronomi turizmini geliştirmek için yapılan Yarımadanın sembol ürünü sakız enginarı festivalinin ödül töreni Crowne Plaza Florya’da gerçekleşti.

Atrax Fuarı kapsamında Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen ödül töreninde ödülümüzü aldık.

EKLE
E-Posta listemize kayıt olun ilk siz öğrenin!