Applications that may be helpful to seniors provide 'round-the-clock access to live registered nurses. It is an essential weighing instrument and a boon to the business where a large amount of objects need to be weighed and moved. Moreover, the steps one is required to follow are very simple thus one may be able to do it themselves. If you choose to install your custom logo, then tick the box titled Custom Boot Logo and Custom Recovery Logo. A few other details the maximum number of devices that can be unlocked in a single year is 5. mobile industry trade group, CTIA, says the research on faulty SIM card likely posed no immediate threat.

The red one appears if you are not getting enough sleep. Unless you want to move or change jobs, it could be ideal to switch http://factoryiphone6unlocking.info/ your Samsung phone to a provider that has a much more accessible cell tower. Even when workers are working remotely overseas, you don't have to worry about the cost of staying in communication.

After iphone 6 unlock, it was only two days and I was on t-mobile service without a contract.

Tweaking with ios is not as new as the first iphone and there are lots of hackers and developers who manipulate the loopholes in the ios to enable use and download of third party apps and also to enhance user experience. See the site -iphone-4 /rs12wp9 / get the remote unlock service and unlock it safely unlocking iphone 5s use with any gsm network sim card inside. This means it'll just work with SIM cards from that network e.

To date, this instrument employed by Apple continues to be in a position to keep attentively you up to a number of problems along with your iPhone. Jailbreaking is when you use easily available applications to modify the iPhone and also make it so that you can put what sort of content you would like on it such unlockiphone5sbest as third party programs and your own custom graphics and designs. It is possible once you have had it for 30 days, to unlock your iphone from three and you've paid your first invoice.

Much has become publicized concerning the versatility of the iPhone 6 plus, but let. I would like to begin this article by stating what 'Jail-breaking an iPhonemeans, as I myself was not aware of this before. d As described above, you are at liberty to remove the card and use it whenever you like, giving you the flexibility to make use of your cellphone at any area and at any time with out getting bound to a particular network. After seeing that, you want to upgrade to the latest phone, but you have to pay the full price for it; which, usually runs about $600. Instead, it means that consumers no longer have a safe harbor to use as a defense if they are sued for unlocking their handset. While you will find a plethora of information online such as tutorials and guides, it is best to let an unlocking expert take care of the major details. A newer jailbreak guide that does the same thing is available here.
jtemplate.ru - free templates joomla

     12 Eylül 1922'de düşman işgalinden kurtarılan Urla, kurtuluşunun 95. Yıldönümünü kutladı. Belediye Başkanı Sibel Uyar, "Urla, Batı Anadolu’da Kuva-yi Milliye ruhunun doğduğu kent olma şerefine de sahip olmuş çok özel bir ilçedir. Bizler küllerinden yeniden doğmuş bir neslin çocuklarıyız. Ve 95 yıldır olduğu gibi; ne pahasına olursa olsun demokrasinin bayraktarı olmaya devam edeceğiz" dedi.

     Urla'nın Kurtuluş Törenleri Tarihi Mermerli Çeşme'den Cumhuriyet Alanı'na gerçekleşen Kortej Yürüyüşü ile başladı. Kaymakam Vekili ve Seferihisar Kaymakamı İlhan Abay, Belediye Başkanı Sibel Uyar, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Garnizon Komutanı Albay Erol Çevik, İYTE Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Çelik ile Siyasi Parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları yöneticiler törene katıldı. Halkın büyük ilgi gösterdiği kurtuluş törenlerinde Büyükşehir Belediye Bandosu İzmir Marşı ve çeşitli marşlar çaldı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende Atatürk Anıtı'na çelenkler konuldu. Belediye Başkanı Sibel Uyar törende günün önemini belirten konuşmasını yaptı ve "Kurtuluş"u anlattı.

Hasan Tahsin ve Sonrası

     Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, vatanın bütünlüğü milletin bağımsızlığının tehlikeye girdiği dönemlerde 15 Mayıs 1919’da İzmir’de ilk kurşunun Şehit Gazeteci Hasan Tahsin tarafından atılarak Kurtuluş ateşinin yakıldığını belirtirken, "Ve 19 Mayıs 1919’da başladı Kurtuluş Savaşı, Mavi gözlü Devin Samsuna çıkışıyla. Genelgeler yayınlandı, kongreler düzenlendi, mitingler yapıldı. Tüm Anadolu’ya yayıldı bağımsızlık ateşi. Halk tek yürek oldu" dedi. 
26 Ağustos 1922’yi gösterdiğinde Kocatepe’den Mustafa Kemal Paşa'nın "İlk Hedefiniz Akdeniz'dir İleri" haykırışını anımsatan Uyar, "9 Eylül 1922’de Konak Meydanı'ndaki Hükümet Konağı'na çekilen Türk Bayrağı milli mücadelemizin zaferle taçlanacağının habercisiydi. Türk askeri durmadı. Adım adım ilerledi ve 3 gün sonra 12 Eylül’de Urla’mız da özgürlüğüne kavuştu" diye konuştu.

Özgürlüklerin Kenti Urla

     Urla'nın, binlerce yıl boyunca farklı uygarlıklara ev sahipliği yaptığını, ticaretin ve kültürün beşiği olduğunu da söyleyen Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar konuşmasına şöyle devam etti:

    "Urla, Batı Anadolu’da Kuva-yi Milliye ruhunun doğduğu kent olma şerefine de sahip olmuş çok özel bir ilçedir. Öyle ki; Hasan Tahsin’in düşmana attığı o ilk kurşunun ardından 1 gün sonra 16 Mayıs 1919 tarihinde, işgalin 2. gününde 
Urla’da yaşayan kalabalık Rum halkının köylere saldırması, Alay Komutanı Yarbay Kazım Bey’in elinde yalnızca 18 askerin bulunması, Vatansever Urla halkının kasabadaki cephaneliğe el koymasına ve 120 kişilik milis kuvveti oluşturmasını sağlamıştır. Ve böylelikle “Batı Anadolu’da ilk Kuva'yi Milliye'nin Urla’da doğuşu” tarihe yazılmıştır."

Cumhuriyet'i Koruyacağız

     Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Türk Kurtuluş Savaşı'nın, bir milletin onurunu, şerefini, namusunu ve en önemlisi bağımsızlığını kanının son damlasına kadar koruduğunu dünyaya gösteren emsalsiz bir destan olduğunun altını çizdi. Uyar, sözlerini şöyle tamamladı:

    "Bizler küllerinden yeniden doğmuş bir neslin çocuklarıyız. Ve 95 yıldır olduğu gibi ne pahasına olursa olsun demokrasinin bayraktarı olmaya devam edeceğiz. Hoşgörünün ve çağdaşlığın merkezi olan bu coğrafyada özgürlük şarkıları bundan sonra da hiç susmayacak. Çünkü İzmir, çünkü Urla aydınlık bir geleceğin temsilcisidir. Çünkü bu kent gerçeği konuşmaktan asla korkmayan insanların yuvasıdır. Çünkü bu topraklardaki insanlar bilirler ki; egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Çünkü hepimiz biliyoruz ki; Özgürlük olmayan bir ülkede ölüm ve çöküş vardır. Özgürlüğün de, eşitliğin de, adaletin de, hukukun da dayanak noktası ulusal egemenliktir. Ulusal egemenlik, ulusun namusudur, onurudur, şerefidir. Bizlere onurlu gelecek, gurur veren bir mazi bırakan, Laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetini emanet eden Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Milli mücadelede Urla’yı düşmana teslim etmeyen Yarbay Kazım Bey’e, Yüzbaşı Kemal’e, Onbaşı Baki’ye, Çolak İbrahim’e, Sabri Yılmaz’a ve daha ismini bilmediğimiz ama kahramanlıklarıyla destanlar yazdıran Urlalı yiğitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, Milli mücadele ateşinin ilk kıvılcımının yandığı Urla’mızın Kurtuluşunun 95. Yıl dönümünü sevgi ve saygılarımla kutluyorum. Bizler, kahraman ninelerimizin, yiğit dedelerimizin, ulu önderimiz Mustafa Kemalimizin ülkeyi emanet ettiği Urlalılarız. Birinci vazifemiz, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetimizin ve istikbalimizin yegâne temeli budur. Bu temel bizim en kıymetli hazinemizdir. Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur."

Şehitlikteki Tören

     Urla'nın Kurtuluşu Yıldıztepe Şehitliği'ndeki törenle devam etti. Kaymakam Vekili ve Seferihisar Kaymakamı İlhan Abay, Belediye Başkanı Sibel Uyar, Garnizon Komutanı Albay Erol Çevik Şehitlik'e çelenk koydu. Askerlerin Saygı atışı ve Şehitliğin gezilmesiyle buradaki tören de sona erdi. 

     Urla'nın Kurtuluş Günü törenleri akşam Tanju Okan adına Hakan Çeken Kültür Merkezi'nde düzenlenen Pop Müzik Beste Yarışması ile devam edecek.

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 2
 • 20
 • 21
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

 

Share

Linkler